Неодоливи чоколадни колачи за 15 минути

Неодоливи чоколадни колачи за 15 минути

Неодоливи чоколадни колачи кои се подготвуваат за помалку од 15 минути.

Состојки:

  • 180 мл вода
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 100-200 гр шеќер
  • 100 гр путер или маргарин
  • 100 гр чоколадо
  • 3 лажици млеко во прав
  • 200 гр мелени или сечкани ореви
  • 200 гр мелени или сечкани бисквити

Состојки за глазура:

  • 100 гр чоколадо
  • 2 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

singlepost_text