Туна салата со тестенини и кисели краставички

Туна салата со тестенини и кисели краставички

Туна салата со тестенини и кисели краставички. Салата полна со здрави намирници…

Состојки:

 • 1 пакување тестенини
 • 2 конзерви туна
 • кисели краставички
 • 150 гр пченка
 • 150 гр посен мајонез
 • сол
 • бибер
 • зачин по желба

Начин на подготовка:

 1. Згответе тестенини, исцедете, па измијте под јак млаз вода. Оставете на страна. 
 2. Згответе пченка, исцедете и измешајте со тестенините. Додајте парчиња туна, мајонез, зачини, па измешајте. 
 3. По желба додајте и маслинки.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text