Брза вечера или доручек – лепињи од тава

Брза вечера или доручек – лепињи од тава

Брза вечера или доручек. Ако постите или кога немате леб дома – идеален рецепт.

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 10 гр сол
  • 100 гр путер/маслиново масло или маст
  • млака вода по потреба

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Моја мала кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text