Посни и здрави бомбици од само 2 состојки

Посни и здрави бомбици од само 2 состојки

Од само 2 состојки направете здрави и посни бомбици.

Состојки:

  • 200 гр урми
  • 100 гр ореви

Начин на подготовка:

  1. Исчистете ги урмите од коски, па ставете ги со оревите во блендер и добро изблендирајте. 
  2. Обликувајте бомбици, оставете ги крато во фрижидер, па ставете ги во хартиени корпички.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text