Започнете го денот со здрава напивка – се прави за 3 минути

Започнете го денот со здрава напивка – се прави за 3 минути

Ова освежувачко смути ќе ви ги даде сите потребни хранливи материи да го започнете денот полни со енергија.

Состојки:

  • 3 киви
  • 1 банана
  • 2 шолји бејби спанаќ
  • 50 гр овесни снегулки
  • 1 шолја бадемово млеко
  • 250 гр грчки јогурт

Начин на подготовка:

  1. Во блендер прво ставете млеко, овесни снегулки и спанаќ и изблендирајте добро додека не добиете изедначена маса. Потоа додајте грчки јогурт и овошје и блендирајте додека масата не стане компактна.
  2. Послужете и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text