Вкусен оброк за 15 минути – рецепт кој ќе го правите често!

Вкусен оброк за 15 минути – рецепт кој ќе го правите често!

Вкусен оброк за 15 минути – рецепт кој ќе го правите често!

Состојки:

  • 2 виршли или сечкана салама
  • 6-7 јајца
  • сол
  • 30 мл масло
  • по желба домат, пиперка, кромид, кајмак, кашкавал, павлака…

Начин на подготовка:

  1. Испржете ги исечканите виршли. Разматете јајца, посолете и прелијте преку виршлите. Печете околу 3-4 минути на ниска температура поклопено, потоа свртете и уште кратко печете. Ставете на чинија и од горе ставете што сакате. Можете да послужите со салата, јогурт…

Добар апетит!

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text