Чудо од 1 јајце – колач кој освојува

Чудо од 1 јајце – колач кој освојува

Рецепт за едноставен колач „Чудо од едно јајце“ – состојките сигурно ги имате дома, а подготовката е многу едноставна.

Овој колач е толку едноставен, што за него нема да ви треба ниту вага.

А од друга страна толку е вкусен и евтин, што ќе го правите постојано!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text