Брз и вкусен ручек од рерна – освежувачки и лесен оброк

Брз и вкусен ручек од рерна – освежувачки и лесен оброк

Брз и вкусен ручек од рерна…

Состојки:

 • 1 главица кромид
 • 280 гр мелено месо
 • 2 компири
 • 1 шолја смрзнат зеленчук, може и свеж
 • 2 јајца
 • 4 лажици кисела павлака
 • кашкавал
 • сол
 • бибер
 • лук во прав
 • малку масло
 • 2 парчиња сланина
 • малку свеж домат
 • малку магдонос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text