Здрава напивка од јаболко, морков и ѓумбир

Здрава напивка од јаболко, морков и ѓумбир

Брзо и лесно подгответе напивка здрава и вкусна напивка!

Состојки:

  • 2 см корен ѓумбир
  • 4 моркови
  • 3 јаболка
  • сок од половина лимон

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги сите наведени состојки во блендер и измешајте ги добро додека не добиете хомогена смеса. Пијте ја напивката наутрто, пред доручек, веднаш откако ќе ја подготвите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text