Брз и вкусен рецепт за калцоне

Брз и вкусен рецепт за калцоне

Брз и вкусен рецепт за калцоне…

Состојки:

  • тесто за пица
  • кашкавал
  • шунка
  • растопен путер
  • пармезан
  • состојки по желба

Начин на подготовка:

  1. Наредете ги состојките на тестото, составете, преклопете од двете страни, па свртете наопаку, како што е прикажано во видеото.
  2. Ставајте ги затворените пици во намастен плех, премачкајте ги со растопен путер и посипете со пармезан. Печете во загреана рерна додека не добијат фина златна боја.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text