Вкусни грицки од смоки и кикирики за неколку минути

Вкусни грицки од смоки и кикирики за неколку минути

Вкусни грицки од смоки и кикирики за неколку минути.

Состојки:

  • 250 гр смоки
  • 200 гр печени кикирики
  • 200 гр маргарин
  • 200 гр крем сирење

Начин на подготовка:

  1. Сомелете смоки и кикирики, оставете малку мелени за на крај да ги извалкате топчињата.
  2. Измешајте крем сирење и растопен маргарин, најдобро замесете со раце.
  3. Правете топчиња и извалкајте ги во мелени смоки и кикирики. Топчињата послужете ги откако ќе отстојат еден ден.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text