Рецепт за вкусна бифтек салата

Рецепт за вкусна бифтек салата

Рецепт за вкусна бифтек салата.

Состојки:

 • 120 гр бифтек, испечен во рерна на фолија
 • 1/2 лажица маслиново масло
 • хималајска сол
 • чили прав
 • 1 шолја исечкана зелена салата
 • 1/2 шолја рендан морков
 • 1/2 шолја рендано цвекло
 • листови коријандер
 • 1 лажица сок од лимон за прелив
 • 1 лажица маслиново масло за прелив
 • 1 лажица сенф за прелив

Начин на подготовка:

 1. Зачинете бифтек со маслиново масло, сол, чили, па печете во загреана тава или во фолија во рерна.
 2. Од наведените состојки направете салата и зачинете ја. Послужете го бифтекот преку зачинетата салата.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text