Орео колачиња за 5 минути

Орео колачиња за 5 минути

Орео колачиња за 5 минути.

Состојки:

  • 300 гр мелени Орео
  • 250 гр крем сирење
  • 200 гр црно чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Соединете орео и крем сирење, направете топчиња и потопете ги во претходно растопено чоколадо.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text