Рецепт за највкусните уштипци – морате да пробате

Рецепт за највкусните уштипци – морате да пробате

Рецепт за највкусните уштипци – морате да пробате…

Состојки:

  • 200 мл млако млеко
  • 100 мл млака вода
  • 10 гр квасец
  • 25 гр шеќер
  • 100 гр брашно
  • 50 мл масло
  • 5 гр сол
  • 340 гр брашно
  • 1 јајце
  • масло за пржење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аидина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text