Чоколадни протеински топчиња

Чоколадни протеински топчиња

Брзи, вкусни и здрави чоколадни протеински топчиња со кокос.

Состојки:

  • 1 шолја бадеми
  • 1 шолја суво грозје
  • 50 гр чоколаден „whey“ протеин
  • 2 лажици кокосово брашно
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги бадемите во блендер и миксајте неколку минути додека не добиете кремаста форма. Додајте суво грозје и повторно миксајте.
  2. На крај додајте протеин и прстофат сол па блендирајте додека сè убаво не се соедини. Од добиеното тесто формирајте 24 топчиња и извалкајте ги во кокосово брашно.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text