Предлог за брз и вкусен ручек: Ароматично роловано пилешко

Предлог за брз и вкусен ручек: Ароматично роловано пилешко

Предлог за брз и вкусен ручек!

Состојки:

  • 350 гр пилешко бело месо
  • 200 гр сланина
  • 3 чешниња лук
  • свеж рузмарин
  • маслиново масло
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Месото посолете го и побиберете по желба. Свиткајте во тенко исечкана сланина. Ставете во огноотпорен сад, околу ставете лук и рузмарин и посипете со маслиново масло. 
  2. Печете на 200 степени 30-35 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text