Пилешка салата која ќе ве освои (ВИДЕО)

Пилешка салата која ќе ве освои (ВИДЕО)

Збогатете ја вашата трпеза со оваа вкусна пилешка салата.

Состојки:

 • 300 гр пилешко филе
 • 1 варено јајце
 • 1 краставица
 • 2 раце мелени ореви
 • масло
 • 200 мл грчки јогурт
 • сол
 • бибер
 • 3 чешниња лук
 • 80 гр сирење
 • печен сусам

Начин на подготовка:

 1. Начинот на подготовка е многу едноставен, треба само да ги измешате подготвените состојки, по редослед како што е прикажано во видеото.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text