Направете лудо тесто за мини крофнички од само 2 состојки

Направете лудо тесто за мини крофнички од само 2 состојки

Направете лудо тесто за мини крофнички од само 2 состојки.

Состојки:

  • 140 гр брашно
  • 190 гр јогурт

Начин на подготовка:

  1. Соединете брашно и јогурт, направете топчиња и пржете ги во масло.
  2. Готовите крофнички посипете ги со шеќер, прелијте ги со чоколадо, шарени трошки или послужете со солени прилози по желба.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text