Тортиља со лосос

Тортиља со лосос

Брза и лесна подготовка…

Состојки:

  • 1 тортиља, интегрална
  • зелена салата
  • 1/2 краставица
  • 50 гр чаден лосос
  • 50 гр крем сирење

Начин на подготовка:

  1. Краставицата исечкајте ја на тенки листови. Готовата тортиља премачкајте ја со намаз, наредете свеж зеленчук и чаден лосос. Свиткајте и послужете.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text