Здравје во чаша – еве како да направите сок од цвекло и јаболко

Здравје во чаша – еве како да направите сок од цвекло и јаболко

Сокот од цвекло е многу корисен за нашето здравје. Одличен е за проблеми со варењето, притисок, главоболка…

Состојки:

  • 1 главица цвекло
  • 1 јаболко
  • 2 стебла целер
  • 2 моркови
  • 1 парче ѓумбир
  • 1 лимета

Начин на подготовка:

  1. Цвеклото исчистете го, измијте го и исечкајте го. Истото направете го и со морковите, лиметата, ѓумбирот и јаболкото. Најлесен начин да се добие сок од цвеклото е да се користи преса за сок. Сите состојки ставете ги во соковник и разматете.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text