Посни колачиња со рум

Посни колачиња со рум

Посни колачиња со рум.

Состојки:

  • 250 гр посен маргарин
  • 250 гр шеќер во прав
  • 250 гр мелени посни бисквити
  • 100 гр мелени ореви
  • кокосово брашно
  • малку рум
  • суво грозје или лешници

Начин на подготовка:

  1. Разматете маргарин и шеќер во прав па додајте бисквити, мелени ореви и две лажици рум.
  2. Од масата правете бомбици и во секоја ставете зрно суво грозје или лешник.
  3. Извалкајте ги во кокосово брашно или мелени ореви.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text