Само измешајте компири и зеленчук и питата е спремна – брз и вкусен оброк

Само измешајте компири и зеленчук и питата е спремна – брз и вкусен оброк

Совршена комбинација од вкусови…

Состојки за кора од компири:

 • 5-6 средни компири
 • сол
 • бибер
 • 1 лажичка лук во прав
 • 1 јајце

Состојки за фил:

 • 1 главица кромид
 • 2 пиперки
 • 4 јајца
 • 1 мала шолја јогурт
 • 100 гр рендан кашкавал
 • 130 гр рендана шунка
 • сол
 • бибер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text