Фантастичен ручек за 40 минути: Совршена комбинација од свинско и компири

Фантастичен ручек за 40 минути: Совршена комбинација од свинско и компири

Месо и компир запечени во рерна – одличен предлог за брз ручек.

Состојки:

  • 1-1,5 кг компири
  • 500 гр свинско месо
  • 1/2 кг шери домати
  • 3-4 лажици кисела павлака
  • 3 лажици масло

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте го месото и наредете го во тепсија, преку ставете исечкани компири. Зачинете по желба, па ставете павалака и масло. Убаво измешајте, па наредете шери домати на врвот. Покријте со фолија и печете на 180 степени 40 минути.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text