Може да стои цела недела: На едноставен начин направете домашно младо сирење од млеко, павлака и јајца

Може да стои цела недела: На едноставен начин направете домашно младо сирење од млеко, павлака и јајца

Може да стои цела недела: На едноставен начин направете домашно младо сирење од млеко, павлака и јајца.

Состојки:

  • 1,5 л свежо млеко
  • 375 гр кисела павлака
  • 3 јајца
  • 1,5 лажичка сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text