Протеински палачинки од банана

Протеински палачинки од банана

Доколку сакате здрав доручек, еве вистински рецепт за вас!
Испасирајте една банана и разматете две јајца. Ова добро измешајте го, додајте малку цимет и лажичка овесни снегулки.Намастете тава со маслиново масло и загрејте. Печете палачинки неколку минути од двете страни.

Ќе добиете идеални протеински палачинки.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text