Рецепт за неодоливи крофни од рерна

Рецепт за неодоливи крофни од рерна

Рецепт за неодоливи крофни кој нема да го менувате. Совршени се!

Состојки:

  • 1/2 коцка квасец
  • 200 мл млеко (може и вода)
  • 2 кесички ванилин шеќер, може и арома
  • 50 гр шеќер
  • 2 јајца
  • 50 мл масло
  • 500-600 гр меко бело брашно
  • 1/2 лажичка сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text