Макарони со млеко и кашкавал

Макарони со млеко и кашкавал

Едноставен и брз рецепт за тестенини кои ќе ги обожавате!

Состојки:

  • 250 мл млеко
  • 400 гр макарони
  • 200 гр изрендан кашкавал по желба

Начин на подготовка:

  1. Во голем лонец загрејте млеко да зоврие, а потоа во него ставете тестенини.
  2. Гответе тестенини во млеко со повремено мешање околу 10 минути.
  3. Потоа, исклучете го огнот и ставете во лонецот изрендан кашакавл. Мешајте ги макароните додека кашкавалот не се растопи.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text