Чудесен тоник против надуеност

Чудесен тоник против надуеност

Еве рецепт за чудесен тоник против надуеност:

Состојки:

  • 1 шолја вода
  • малку мелен ѓумбир
  • малку мелен ким
  • малку морска сол
  • 1/2 лажичка семе коморач

Начин на подготовка:

  1. Кога водата ќе зоврие ставете ги сите состојки. Гответе околу 5 минути. Оставете малку да се излади и пијте го лекот топол.
  2. Надуеноста би требало да исчезне во рок од неколку минути!

 

Повеќе на Готви.мк:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

singlepost_text