Одличен рецепт за вкусна и здрава чорба од карфиол

Одличен рецепт за вкусна и здрава чорба од карфиол

Уживајте во одличен рецепт за вкусна и здрава чорба од карфиол.

Состојки:

 • 600 гр карфиол
 • 200 гр морков
 • 1 чешне лук
 • 1 главица кромид
 • 300 гр компири
 • листови магдонос
 • 100 мл неутрална павлака
 • 1 лажица маслиново масло
 • малку буковец
 • бибер
 • сол

Начинот на подготовка погледенте го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text