Пилешко со брокула и шампињони

Пилешко со брокула и шампињони

Вкусен ручек од евтини намирници.

Состојки:

  • 200 гр пилешко бело месо
  • 200 гр шампињони
  • 100 гр брокула
  • 1/2 свежа или замрзната пиперка
  • 3 струка млад кромид
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Пилешкото динстајте го на кромид, а потоа додајте исечкани шампињони. Додајте исечкани пиперки на стапчиња. 
  2. Обварената брокула додајте ја во јадењето. Преку јадењето исечкајте кругови перки од млад кромид.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text