Шампињони полнети со пармезан

Шампињони полнети со пармезан

Вкусен оброк – полнети печурки шампињони…

Состојки:

  • 10 шампињони
  • 3 чешниња лук
  • 1 лажица крем сирење
  • 200 гр пармезан
  • сол
  • бибер
  • црвена пипер

Начин на подготовка:

  1. Печурките добро измијте ги и отстранете ги дршките.
  2. Дршките пропржете ги заедно со лук и оставете да се изладат, па додајте крем сирење, пармезан и пипер. Со лажица филувајте ги печурките и наредете ги на тепсија, на хартија за печење.
  3. Печете околу 20 минути на 200 степени.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text