Погачици без квасец и јајца за десет минути

Погачици без квасец и јајца за десет минути

Направете лесни погачици без квасец, наместо леб за доручек.

Состојки:

  • 200 гр брашно
  • 1 лажица прашок за печиво
  • 20 мл масло
  • 125 мл млеко
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Просејте брашно и прашок за печиво, па додајте сол, млеко и масло. Мешајте додека не добиете густо тесто, а потоа развлечете го на дебелина од 1 см. Со помош на чаши или калап исечете облик на круг. Оваа количина на тесто е доволна за 10 погачици. Пржете во тава со нелепливо дно по 5 минути од двете страни.

Добар апетит!

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text