Енергетска природна напивка

Енергетска природна напивка

Еве како да направите енергетска напивка која ќе ве врати во живот…

Состојки:

  • 3 портокали
  • 1/2 лажица брусница
  • 1/2 банана
  • грчки јогурт
  • малку екстракт од ванила

Начин на подготовка:

  1. Излупете банана и портокали, исечкајте ги на мали коцки, па заедно со останатите состојки иситнете во бледнер.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text