Неодоливи чоколадни коцки – ВИДЕО РЕЦЕПТ

Неодоливи чоколадни коцки – ВИДЕО РЕЦЕПТ

Едноставен рецепт, одличен вкус!

Состојки:

  • 3 јајца
  • 8 лажици шеќер
  • 150 мл млеко
  • 2 лажици масло
  • 3 лажици какао
  • 6 лажици брашно
  • 1 прашок за печиво од 10 гр
  • 3 лажици џем

Состојки за прелив:

  • 200 мл слатка павлака
  • 100 гр црно чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text