Полнети пиперки со мелено пилешко месо

Полнети пиперки со мелено пилешко месо

Традиционален рецепт за пиперки кој ќе го правите постојано…

Состојки:

 • 5 свежи пиперки за полнење
 • 1 кг пилешко мелено месо
 • 200 гр обварен ориз
 • 1 главица кромид
 • 1 млад лук
 • 1 домат
 • 1 рендан морков
 • масло
 • сол
 • бибер
 • зачин
 • лук во гранули
 • зачинска пиперка
 • малку свеж магдонос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text