Рецепт за најдобрата маринада за сочно пилешко месо

Рецепт за најдобрата маринада за сочно пилешко месо

Рецепт за најдобрата маринада за сочно пилешко месо.

Состојки:

  • лимон
  • маслиново масло
  • сол
  • зачин по желба (рузмарин, мајчина душица, лук, кари…)

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојки и прелијте ги подготвените парчиња месо или цело пиле со маринадата. 
  2. Ако маринирате парчиња пилешко, можете да ги ставите во кеса заедно со маринадата, а потоа од кесата истиснете го воздухот. Потоа врзете ја кесата и ставете ја во фрижидер. 
  3. Најдобро е месото да отстои во маринадата подолго време (може и преку ноќ), но ако се брзате можете да го маринирате месото и веднаш термички да го обработите. Повторно ќе биде повкусно од немаринирано месо. 
  4. Оваа маринада може да се користи и за црвено меса и риба, само што тогаш зачините се прилагодуваат според видот на месото.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text