Вкусен посен ручек: Риби од рерна

Вкусен посен ручек: Риби од рерна

Вкусен посен ручек: Риби од рерна.

Состојки:

 • 2 филети од риба по желба
 • 1 лажичка сенф во прав
 • 1 лажичка мелена слатка пиперка
 • 1/2 лажичка буковец
 • сол, бибер
 • крекери
 • магдонос

Начин на подготовка:

 1. Филетите премачкајте ги со масло од двете страни и посолете. Измешајте ги сенфот, слатката пиперка, буковецот и биберот, па истријте ги филетите.

   

 2. Издробете ги крекерите и измешајте ги со сечканиот магдонос, па пропржете. Ставете преку филетите, но не мора ако не сакате. Се ставаат во тавче и се печат на 180°C околу 20 минути.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text