Пиперки полнети со зелка – зимница без конзерванс

Пиперки полнети со зелка – зимница без конзерванс

Одлична комбинација за зимница.

Состојки:

  • 2 кг пиперки
  • 3 средни главици зелка
  • 2-3 лажици сол
  • бибер во зрно
  • 1 л 9% алкохолен оцет
  • 3 л вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

https://youtu.be/yWhDfhp6zJ8

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text