Најбрзиот рецепт за кисела зелка: Тајната е во една состојка, без претекување и за само 48 часа

Најбрзиот рецепт за кисела зелка: Тајната е во една состојка, без претекување и за само 48 часа

Тајната е во една состојка, без претекување и за само 48 часа.

Состојки:

  • главица зелка
  • оцет
  • 1 лажица сол

Начин на подготовка:

  1. Издлабете ја главицата зелка во средина и исчистете ја. Внатре ставете оцет и сол и добро протресете за состојките да бидат рамномерно распоредени насекаде. Потоа ставете во кеса и оставете го во замрзнувач 48 часа. После тоа, одмрзнете и киселата зелка е спремна.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text