Ловечки шницли во сафт – меки како путер

Ловечки шницли во сафт – меки како путер

Ловечки шницли меки како путер…

Состојки:

  • 700 гр шницли од говедски бут
  • 1 кромид
  • 1 лажичка брашно + плус за валкање на месото
  • бујон
  • 2-3 лажици црвено вино

Начин на подготовка:

  1. Исечете го месото на половина, а ако парчињата се подебели исчукајте ги малку. Зачинете со сол и бибер, а потоа извалкајте ги во брашно и пропржете. Извадете го месото и во истата тава пропржете го исечканиот кромид. Кога ќе стане стакласт, вратете го месото и додајте вода и црвено вино. Покријте и динстајте додека месото не омекне. Додадете уште малку вода доколку е потребно. Кон крајот додадете го брашното (1 лажичка) кое сте го измешале со бујон (половина чаша). Погрижете се да нема грутки. Додадете во месото и измешајте.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text