Летен ролат со сирење и шунка: Ладно предјадење за врелите денови

Летен ролат со сирење и шунка: Ладно предјадење за врелите денови

Летен ролат со сирење и шунка…

Состојки:

  • 4 парчиња тост леб
  • мајонез
  • 3 парчиња сирење
  • малку шунка по желба
  • 1 лист зелена салата
  • магдонос

Начин на подготовка:

  1. Внимателно исечете ја кората од лебот, па наредете ја по должина, малку потпирајќи го едното парче на другото (како што е прикажано во видеото). Расукајте со сукало, па премачкајте со мајонез, па одозгора ставете сирење и шунка по желба. Наредете ја зелената. Свиткајте и замотајте со проѕирна фолија. Ставете во фрижидер 2 часа, а потоа извадете ја фолијата и премачкајте со мајонез. Украсете со магдонос.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text