Потребни ви се само 15 минути и еден сад: Наједоставен начин за подготовка на пилешко

Потребни ви се само 15 минути и еден сад: Наједоставен начин за подготовка на пилешко

Наједоставен начин за подготовка на пилешко.

Состојки:

  • 500 гр пилешко филе
  • 2 кесички крем супа или сос од печурки
  • 500-600 гр шампињони
  • 3 печени пиперки
  • 1 лута пиперка
  • 500 мл неутрална павлака за готвење
  • лук, сол, масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:

https://youtu.be/vlDzVdp35ZE

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text