Еве како да подготвите вкусна зимница од домати

Еве како да подготвите вкусна зимница од домати

Еве како да подготвите вкусна зимница од домати.

Состојки:

  • 2 кг домати
  • 4 главици кромид
  • 4 чешниња лук
  • 1 рака свеж магдонос
  • 700 мл вода
  • 1/2 лажица дол
  • 1 рамна лажица шеќер
  • свеж целер
  • алкохолен оцет 9%
  • маслинво масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text