Рафаело колачиња за 5 минути

Рафаело колачиња за 5 минути

Рафаело колачиња за 5 минути. Брз, вкусен и евтин десерт…

Состојки:

  • 100 гр маргарин
  • 50 гр шеќер
  • 1 јајце
  • 100 гр брашно
  • 50 гр кокосово брашно + 50 гр
  • 1 лажичка прашок за печиво

Начин на подготовка:

  1. Од сите состојки замесете глатко тесто, да не биде премногу меко, ни тврдо. 
  2. Од тестото обликувајте мали топчиња, извалкајте ги во кокосово брашно и редете во сад за микробранова. 
  3. Потоа микробрановата вклучете ја на најјаката програма и темпирајте 3 минути.

Уживајте!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text