Брз и вкусен ручек! Пилешко во сос од печурки

Брз и вкусен ручек! Пилешко во сос од печурки

Брз и вкусен ручек!

Состојки:

  • 500 гр пилешко филе
  • 1 л павлака за готвење
  • 2 вреќички инстант супа од печурки

Начин на подготовка:

  1. Во огноотпорен сад наредете исечкано пилешко, потоа посипете со супа од вреќичка и прелијте со павлака за готвење.
  2. Ставете во печка на 200 степени и печете додека не порумени.
  3. За помалку од половина час ќе имате одличен ручек.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text