Неодолив и брз колач со намаз од лешник и банани

Неодолив и брз колач со намаз од лешник и банани

Неодолив и брз колач…

Состојки:

  • 375 гр намаз од лешник
  • 3 големи јајца
  • 2 зрели банани
  • 5 гр прашок за печиво
  • 40 гр какао

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 180 степени. Намастете долгунест калап за леб. Бананите излупете ги и исечкајте ги на кругови. Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека смесата не стане глатка. Излејте ја смесата во калапот и печете од прилика 50 минути.

Уживајте!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text