Домашна напивка за слабеење: Витамински сок од 3 состојки кој топи масти

Домашна напивка за слабеење: Витамински сок од 3 состојки кој топи масти

Вкусна и здрава напивка која ќе ви помогне да ослабнете.

Состојки:

  • 2 јаболка
  • 3 краставици
  • 100 гр целер
  • чаша вода

Начин на подготовка:

  1. Добро измијте ги и исчистете ги овошјето и зеленчукот. Исечете ги на помали парчиња и ставете сè во блендер. Додадете една чаша вода и матете додека сè не се изедначи. Ставете во чаши и испијте.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text