Оброк салата со варени јајца и домати: Евтина, брза и вкусна

Оброк салата со варени јајца и домати: Евтина, брза и вкусна

Оброк салата со варени јајца и домати. Евтина, брза и вкусна.

Состојки:

  • 3 домати
  • 1 пиперка
  • 150 гр маринирани печурки
  • млад кромид
  • 3-4 јајца

За прелив:

  • мајонез
  • јогурт
  • сок од лимон
  • сенф

Начин на подготовка:

  1. Доматот исечкајте го на коцки, па додадете ја сечканата пиперка, младиот кромид, печурките и јајцата кои претходно сте ги свариле. Додадете сол и мајонез, па добро измешајте. Ако сакате, можете да направите и прелив од јогурт, сок од лимон и сенф.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text