Највкусниот компир од рерна со крцкава сланина – оброк кој ќе го обожавате!

Највкусниот компир од рерна со крцкава сланина – оброк кој ќе го обожавате!

Едноставно, а вкусно јадење.

Состојки:

  • 1,5 килограми излупени компири
  • 2-3 глави кромид
  • 250-300 грама сланина
  • 1 крем супа од печурки
  • 100 милилитри топла вода
  • 600 милилитри млеко
  • 100 грама путер или маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text