Брз и одличен рецепт за вкусни уштипци

Брз и одличен рецепт за вкусни уштипци

Брз и одличен рецепт за вкусни уштипци.

Состојки:

  • 500 гр брашно
  • 3 јајца
  • 1 чаша јогурт
  • малку масло
  • 1/2 прашок за печиво
  • малку сол

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измешајте ги и направете тесто. Оставете малку да одмори.
  2. Развлечете го тестото со сукало на дебелина од половина сантиметар. Исечкајте го на коцки и пржете ги на врело масло, додека не поруменат.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text